Magyarország
Az LMP szerint a kormány tétlenkedése miatt veszélybe került az ivóvíz
Az LMP szerint a kormány elmúlt tízéves tétlensége miatt veszélybe került az egészséges ivóvíz biztosítása.
Frakcióvezetőjük pénteki online sajtótájékoztatóján elmondta: pártja javaslatokat terjeszt az Országgyűlés elé a megfelelő infrastruktúra érdekében.
Keresztes László Lóránt közölte: 2011 óta a duplájára nőtt a meghibásodások száma, a rossz hálózat miatti vízveszteség már 30 százalékos, a csőhálózatnak pedig csupán 20 százaléka rendelkezik megfelelő minősítéssel.
Tizenöt éves távlatban szerinte mintegy 3000 milliárd forintra lenne szükség a megfelelő infrastruktúra biztosításához.
Az LMP ezért azt várja a kormánytól, hogy azonnal kezdjen párbeszédet az ágazat szereplőivel.
A kabinet emellett vezesse ki a közműadót, amely több tízmilliárd forintot von el a fejlesztésektől, és kezdjen azonnali, átfogó bérrendezésbe az elvándorlás megakadályozása érdekében – mondta.(MTI)
-
Nagyvilág2023.03.01. 11:20
Novák Katalin szerint indokolt Svédország és Finnország NATO-csatlakozása
-
Magyarország2023.03.22. 10:32
Megalakult a Petőfi Zenei Tanács – jelentette be a Demeter Szilárd vezette Petőfi Kulturális Ügynökség
-
Kiemelt hírek2023.03.07. 12:41
Bemutatták a magyar űrhajósjelölteket
-
Kiemelt hírek2023.02.24. 11:40
51 új villamoszerelvény érkezhet Budapestre a következő években