Kiemelt hírek

Lila mámor a Puskásban: kupagyőztes az Újpest

Fotó: MTI / Koszticsák Szilárd

Tizenegyedik alkalommal szerezte meg a Magyar Kupát az Újpest labdarúgócsapata.

A lilák a hétfői döntőben, hosszabbítást követően 1-0-ra győzték le a MOL Fehérvárt, amely végül kilenc emberrel fejezte be a mérkőzést.

Bár a mérkőzés előtt négy nappal kiderült, hogy az eddig megszokott üres lelátók helyett nézők előtt játszhat a két csapat, azt azért nem lehet mondani, hogy tömött sorokban érkeztek volna a szurkolók a kupadöntőre. Bár a telt házas meccset még nem engedélyezte a szövetség, 16 ezer nézőt azért beengedtek volna az összecsapásra, már amennyiben kíváncsiak lettek volna ennyien a mérkőzésre. De nem voltak, így a mindössze 4500 néző fájóan kevésnek tűnt a hatalmas Puskás Arénában.

Hiába volt esélyesebb az Újpestet a bajnokságban három mérkőzésen is kiütő Fehérvár (14-1 volt ezeken a meccseken az összesített gólarány a fehérváriak javára), ezúttal a lilák bizonyultak jobbnak. Igaz, ehhez óriási segítséget kaptak a fehérváriaktól, hiszen előbb Rust állította ki Bogár játékvezető – aki egyébként nem adott meg egy jogosnak látszó büntetőt az Újpestnek – majd a hosszabbításra becserélt Alef hét perc alatt szedett össze két sárga lapot, így kilenc emberre fogyatkozott a fehérvári csapat. Ráadásul Alef kiállítása után néhány perccel Kastrati gólt szerzett, így az újpesti csapatnak nem maradt más feladata, minthogy vezetését megőrizve, kettős emberelőnyben kipasszolgassa a Fehérvárt. Ezt pedig teljesítették is, tizenegyedszer is megnyerték a sorozatot. A kupagyőzelem pedig a nemzetközi porondot is jelenti, hiszen a bajnokságban a bennmaradást az utolsó előtti fordulóban bebiztosító Újpest ezzel indulhat a Konferencia Liga (a harmadik számú európai kupasorozat – szerk.) első kiírásában.

„Saját magunkban keressük a hibát. Tisztelettel győzünk és büszkén veszítünk. Az Újpest nem sokat tett az első félidőben a mérkőzésért, de mert nem tudtunk gólt szerezni, görcsössé váltunk. Az Újpest beledolgozta magát a találkozóba és nem tudtuk feltörni a mély védekezést. Sokat kell még ezen dolgoznunk, keresni a lehetőségeket a gólszerzésre és ki is használni őket. A négy leghatékonyabb támadónk volt a pályán, és kicsit tompábbak voltunk, mint szoktunk lenni, de az első félidőben rendben volt a játékunk” – mondta a mérkőzés után Szabics Imre, a fehérváriak edzője.

A győztest dirigáló Michael Oenning érthetően vidámabban nyilatkozott a lefújás után.

„Nagyon jó érzés volt a szurkolók támogatása, nagy szükségünk volt most erre. A 122 perc története magáért beszél. Koncentrált, jól szervezett játékot mutattunk be, amelynek az elején óvatosak voltunk, igyekeztünk felmérni az ellenfelünket. A második játékrészben percről-percre „harapósabb” lett a csapatom, és a Fehérvár is érezhette, nem lesz könnyű legyőzni minket. A hosszabbítás, a két kiállítás, illetve a gólunk eldöntötte a meccset. Kilenc emberrel a Fehérvárnak már valóban nem volt esélye az egyenlítésre. Úgy érzem, megérdemelten nyertük meg a kupát. Nagyszerű nap, nagyszerű siker ez a klub számára” – mondta a német vezetőedző.

Diósgyőr, Fehérvár 2-2,

Kecskemét, Pécs, Békéscsaba, Bocskai, III. kerületi TVE, Sopron, Siófok, Soroksár, Szolnok 1-1.

(Összeállításunk az MTI statisztikáinak felhasználásával készült.)