Archív cikkek
Ezer embert küld el a Wizz Air
A lépés a dolgozói állomány 19 százalékát érinti, aki pedig maradhat, az munkaidő-csökkentéssel, szabadság-elrendeléssel néz szembe. A Wizz Air mérsékli a fizetéseket is, és lízingelt repülőgépeket ad vissza.
A pilóták, légiutaskísérők és az adminisztratív munkakörökben dolgozók fizetését átlagosan 14 százalékkal csökkenti a cég.
A fapados légitársaság vezérigazgatójának, igazgatósági tagjainak és az összes felső vezetőjének fizetését 22 százalékkal csökkentik
– jelent meg az AIRportal.hu ágazati híroldalon.
Eddig is számos költségcsökkentési és likviditást javító intézkedést hoztak a koronavírus-járvány negatív gazdasági hatásainak enyhítésére. A légitársaság továbbra is tárgyalásokat folytat a beszállítókkal, hogy csökkentse a szerződéses fizetési kötelezettségeit és javítsa a fizetési feltételeket. A cég 2020. március végén 1,5 milliárd eurós készpénz-tartalékkal rendelkezett, amely az egyik legerősebb az iparágon belül.
A légitársaság forgalma a koronavírus-járvány miatt márciusban 34 százalékkal esett vissza az előző évhez képest.
Jelenleg a járvány előtti kapacitásához képest 3 százalékon üzemel. Gépeit a légitársaság a kormányok részére ajánlja fel áruszállító és a külföldön rekedt állampolgárokat hazaszállító járatok formájában, a legtöbb megbízást a magyar kormánytól kapta eddig a légitársaság.
Rövid távon a vállalat a piaci igényekhez alakítja kapacitásait, és a repülőgépeit azokra a piacokra helyezi át, ahol lehetőségek nyílnak a bővítésre. Amikor a piacok visszatérnek a megszokott működéshez, a Wizz Air várakozásai szerint tudja majd folytatni az éves 15 százalékos növekedését, de a leépítés zajlik,
kivonnak 32 régebbi repülőgépét a 2023-as üzleti év végéig, ahogy azok lízingszerződései lejárnak.
Azonban a Wizz Air Abu Dhabi vegyesvállalat létrehozása folytatódik az előzetes menetrend szerint.
A március 31-ével zárult negyedik pénzügyi negyedévben a cég várhatóan 70-80 millió eurós veszteséget könyvel el, így a teljes pénzügyi évre várható adózott eredmény 270-280 millió eurós nyereséget lehet. Arról a társaságnak egyelőre nincsen becslése, hogy milyen üzleti eredmények várhatóak a 2021. március 31-ével záródó pénzügyi évben.
Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója március közepén az AIRportalnak adott interjújában arról beszélt, hogy szerinte legkésőbb júliusra visszaáll a rend a légiközlekedésben, de addig sok áldozata lesz a koronavírus-járvány miatti keresletcsökkenésnek. Hozzátette: a cég mintegy 40 millió euró kárral számol március végéig, de a helyzet lehetőségeket is rejt magában, és inkább előbb kérnék az Airbustól a már megrendelt új repülőgépeiket.
-
Kiemelt hírek2024.06.24. 10:25
Utolsó perces góllal győzött a magyar válogatott a skótok ellen, egyelőre továbbjutásra állunk
-
Nagyvilág2024.07.17. 3:55
Alkoholmentes sörkert nyílik Münchenben
-
Kiemelt hírek2024.07.12. 10:09
A hőség kellős közepén hagytak két kutyát egy autóban a XIII. kerületben
-
Kiemelt hírek2024.07.03. 12:01
Kiállítás – Refik Anadol: Rumi Dreams