Archív cikkek
Miért éljük újra a Trianon-traumát, és hogy lehet túllépni rajta? Zeidler Miklós történészt kérdezzük
Idén 100 éves az igazságtalan békediktátum. Miért nem léptünk még túl rajta? Miért nem foglalkoznak filmek Trianonnal? Ki a hibás abban, hogy folyamatosan újraéljük a traumákat? Egyebek mellett ezekről is kérdezzük a Pesti Hírlap Élőben Zeidler Miklós történészt, az ELTE oktatóját, az MTA kutatóját, akinek szakterülete a két világháború közötti Magyarország.
Csütörtökön 100 éve, hogy Magyarország egy igazságtalan békediktátummal elvesztette területeinek kétharmadát, mintegy 3 millió magyar pedig külföldre került. Azóta eltelt 100 év, de úgy tűnik, még mindig nem sikerült feldolgozni ezt a traumát. De miért nem?
Csütörtöki műsorunkban Zeidler Miklóssal, az ELTE BTK Új- és Jelenkori Magyar Történeti Tanszékének docensével, a Magyar Tudományos Akadémia Történettudományi Intézetének tudományos főmunkatársával beszélgetünk, akinek kutatási területe a két világháború közötti Magyarország külpolitikája.
A történésszel megbeszéljük a békediktátum előzményeit, következményeit, de arról is szó lesz, hogy mennyire került Magyarország kényszerpályára Trianon által, egyáltalán volt-e esélyünk sikeres revízióra. Azt is megbeszéljük, hogy lehetne meghaladni a Trianon-traumát, illetve hogy mennyiben hibás Magyarország, valamint a szomszédos államok abban, hogy a traumát folyamatosan újraéljük.
Műsorunkat június 4-én este 7 órától közvetítjük a Pesti Hírlap Facebook oldalán, amelyben a nézők is kérdezhetnek kommentben.
-
Kiemelt hírek2024.08.16. 9:31
KRESZ-módosítás: már a gyalogos szándéka is elsőbbséget jelent a zebrán
-
Kiemelt hírek2024.08.26. 8:03
Két új HalfPrice üzlet is nyílik
-
Kiemelt hírek2024.10.03. 12:49
Bemutatták Gyurcsány krimijét
-
Kiemelt hírek2024.10.08. 12:12
Jön a visszaváltási rendszer benzinkutas verziója