Magyarország
Jó ötlet volt az idősáv felfüggesztése a szakmai szervezetek szerint

Az idősek számára fenntartott kétórás védett vásárlási idősáv szombati felfüggesztése óta egyenletesebben oszlik el a forgalom az üzletekben – írta a Világgazdaság a csütörtöki számában, amit az MTI szemlézett.
Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára a lapnak úgy nyilatkozott: az idősáv felfüggesztésével a kormány jókor, jól döntött, minden korosztály védettebbé vált.
Neubauer Katalin, a Magyar Nemzeti Kereskedelmi Szövetség azt mondta, hogy az idősáv feloldása már csak azért is „gordiuszi csomót vágott át”, mert december 12-én, szombaton, a jövő csütörtökre eső december 24-ét dolgoztuk le, sok kereskedő pedig emiatt bizonytalan volt, hogy 8 órától 10-ig, vagy 9-től 11-ig kell-e védett idősávot biztosítania a 65 év felettieknek.
A kétórás időablakok kivezetésével a kereskedelmi dolgozók és a vásárlók is nyugodtabbak, az utóbbiak így könnyebben veszik tudomásul, hogy a kijárási korlátozással összefüggésben este hétig el kell hagyniuk az áruházakat – tette hozzá.
A Világgazdaság kitért arra is, hogy a várakozások szerint úgy mint tavaly decemberben, idén is csaknem 600 milliárd forintot hagyhatnak az élelmiszerboltokban a vevők.
-
Magyarország2025.01.16. 6:56
Februártól drágul a műszaki vizsga, de ez még nem minden
-
Magyarország2025.02.08. 12:30
Számos program lesz a farsangi időszakban a Balatonnál
-
Magyarország2025.02.19. 10:49
Nő a bírák és a bírósági dolgozók illetménye
-
Magyarország2025.02.18. 1:16
Az állatok védelme is kiemelten fontos az extrém hideg időben