Kiemelt hírek
Véget ért a kilakoltatási moratórium
Tömegek kerülhetnek az utcára.
Az öt parlamenti ellenzéki párt tegnap nyújtotta be A Város Mindenkié és az Utcajogász Egyesület törvénymódosító javaslatát, amely a veszélyhelyzet megszűnését követő 15. napig meghosszabbítaná a moratóriumot.
Május 4-én véget ér a kilakoltatási moratórium, ennek következtében nagyon sok család kerülhet az utcára a járvány és a gazdasági válság idején, azután, hogy a moratórium meghosszabbítását az Országgyűlés Igazságügyi Bizottsága elutasította – áll a Város Mindenkié csoport közleményében. Ebben azt írják, A Város Mindenkié, az Utcajogász Egyesület és az Utcáról Lakásba! Egyesület a kormányt és az önkormányzatokat is figyelmeztette a veszélyre, az ellenzéki pártok pedig törvénymódosító javaslatot nyújtanak be az ügyben.
Azzal, hogy a fent említett bizottság kormánypárti többsége már elutasította a moratórium meghosszabbítására vonatkozó törvényjavaslatot, „egyértelműen kinyilvánította, hogy nem kíván foglalkozni a pandémia miatt állásukat vesztett és létbizonytalanságba jutott emberek lakhatási nehézségeivel, és nincs ellenére, ha a járvány idején amúgy is aggasztóan zsúfolt hajléktalanellátó intézmények még zsúfoltabbakká válnak az ellátórendszerbe újonnan bekerülők sokaságával” – írta még korábban a Város Mindenkié.
„Miután a kormány nem válaszolt megkeresésünkre, az öt parlamenti ellenzéki párt (DK, Jobbik, LMP, MSZP, Párbeszéd), valamint Szél Bernadett független parlamenti képviselő a Momentum támogatásával a mai nap nyújtja be A Város Mindenkié és az Utcajogász Egyesület törvénymódosító javaslatát, amely a veszélyhelyzet megszűnését követő 15. napig, országosan, minden típusú lakás esetében meghosszabbítaná a kilakoltatási moratóriumot” – fogalmaz a keddi közlemény.
Mint írják, az Utcáról Lakásba! Egyesület levélben kereste meg az összes budapesti kerületet és az 50.000 főnél nagyobb települések önkormányzatait, hogy amennyiben a kormány nem lép ebben a helyzetben, hosszabbítsák meg a településen a kilakoltatási moratóriumot saját hatáskörben, különös tekintettel a gyerekes családokra. Esetükben a család szétszakítását is jelentheti az otthon elvesztése. Annak ellenére, hogy a szegénység miatt jogszerűtlen a gyerekek elszakítása a szülőktől, a gyakorlatban sajnos sok példa akad erre – áll a közleményben.
168.hu / PH
-
Magyarország2024.10.14. 9:17
Kellemes őszi idő és némi eső vár ránk a héten
-
Kiemelt hírek2024.10.03. 12:49
Bemutatták Gyurcsány krimijét
-
Magyarország2024.10.15. 9:28
A jövő kreatívjait keresik a hazai sneakerfesztiválon!
-
Kiemelt hírek2024.10.08. 12:12
Jön a visszaváltási rendszer benzinkutas verziója