Nagyvilág
Amerikai katonák haltak meg egy pokolgépes merényletben Szíriában
A hadsereg egyelőre keresi a felelőst.
Meghalt négy amerikai katona és a tolmácsuk vasárnap egy út mentén elhelyezett pokolgép robbanásában az északkelet-szíriai Haszaka tartományban – közölte a SANA szíriai állami hírügynökség.
A szíriai kormányhoz közel álló hírügynökség szerint az amerikai katonák járműve Markadeh településén hajtott rá a robbanószerkezetre, a Haszakát Deir ez-Zór tartománnyal összekötő úton.
A SANA úgy tudja, hogy az incidenst követően amerikai csapatok lezárták a térséget, és amerikai harci repülőgépek köröztek az égen. Hozzátette, hogy a holttesteket a Saddadeh településen működő amerikai bázisra szállították.
A szíriai hírügynökség megjegyezte, hogy az amerikai katonák és szövetségeseik, a kurd vezetésű Szíriai Demokratikus Erők (SDF) nevű fegyveres ernyőszervezet uralják az északkelet-szíriai olajmezők nagy részét.
Egyelőre a térségben működő egyik milícia vagy szélsőséges szervezet sem jelentkezett a támadás elkövetőjeként.
(MTI)
-
Archív cikkek2020.01.30. 3:22
„Ott a sötét vár rám, a végtelen sötétség…”
-
Archív cikkek2020.05.07. 8:40
Sikerült koronavírusos koreai munkásokat importálnia a kormánynak Gödre
-
Archív cikkek2020.04.01. 8:11
Teljhatalom: a vírus miatt meg kell épülnie a Városligetnek
-
Archív cikkek2020.02.17. 1:00
„Örüljenek, hogy ilyen futballszerető miniszterelnökük van”