Magyarország
Három napig nem lesz ügyintézés az önkormányzatoknál
Kampányt indított az önkormányzati dolgozók sztrájkját szervező szakszervezet.
Felhívják az emberek figyelmét: akinek sürgős elintéznivalója van az önkormányzati hivatalokban, az a szeptember eleji sztrájk előtt tegye meg vagy időzítse a sztrájk utáni napokra.
Boros Péterné, a sztrájkot szervező Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) elnöke szerdai sajtótájékoztatóján, a III. kerületi önkormányzat ügyfélszolgálati irodája előtt elmondta: az elmúlt évek kormányzati intézkedései, illetve egyes esetekben az intézkedések elmaradása miatt munkaerőhiány van a közszférában, az alacsony keresetek miatt nagy a dolgozók leterheltsége. Hozzátette: az elmúlt hónapok kormányzati döntései ellehetetlenítették az önkormányzatok gazdálkodását, és ezzel veszélybe sodorták több ezer önkormányzati dolgozó munkáját, biztos megélhetését.
Mint mondta, a koronavírus-járvány alatt az önkormányzati dolgozók egészségüket veszélyeztetve védték a lakosságot, de a védekezés költségeit még mindig nem térítette meg az állam. Hozzátette: a gazdaság több hónapos leállása csökkenti az iparűzési adót, hiányzik az önkormányzati bevételekből az ingyenes parkolás miatt be nem szedett pénz, a kieső turisztikai bevétel, az elvont gépjárműadó, miközben nőtt a szolidaritási adó mértéke.
Az önkormányzatokat érintő súlyos elvonások miatt elbocsátások lehetnek. A munkaerőhiány miatt az önkormányzatok számára már most komoly terhet jelent az ügyfelek, a lakosság kiszolgálása. Az MKKSZ ezért az önkormányzati dolgozók és a közszolgáltatások védelme érdekében háromnapos sztrájkot hirdetett szeptember 2-4. között – tette hozzá.
Mint mondta, a 32 ezer önkormányzati köztisztviselő követelése a tisztességes illetmény és életpálya a lakosság és a köz szolgálatában végzett munkáért. Megjegyezte: az önkormányzati források visszaadásáért harcolnak, vagyis az önkormányzati intézmények többi dolgozója érdekében is sztrájkolnak.
Hozzátette: felelős érdekképviseletként kampányt indítottak, amelyben felhívják az emberek figyelmét arra, hogy a sürgős ügyeiket intézzék el a sztrájk előtt vagy időzítsék a sztrájk utáni napokra.
Tukacs István, az MKKSZ III. kerületi alapszervezetének vezetője, a hivatal egészségügyi osztályvezetője elmondta: Óbudán körülbelül kétszázmillió forintra tehető a koronavírus-járvány elleni védekezés költsége, amelyet még mindig nem térített meg az állam.
Hozzátette: a kerület 32 milliárd forintos költségvetésből gazdálkodik, az önkormányzatot érintő elvonások 2,5-3 milliárd forintot tesznek majd ki, körülbelül annyit, amennyiből a polgármesteri hivatal működik.
Tukacs István kiemelte: a koronavírus-járvány második hullámát az önkormányzatoknak nehéz anyagi helyzetben várják, ezért fontos a dolgozók érdekében szervezett sztrájk. (MTI)
-
Kiemelt hírek2024.08.16. 9:31
KRESZ-módosítás: már a gyalogos szándéka is elsőbbséget jelent a zebrán
-
Kiemelt hírek2024.08.26. 8:03
Két új HalfPrice üzlet is nyílik
-
Kiemelt hírek2024.10.03. 12:49
Bemutatták Gyurcsány krimijét
-
Kiemelt hírek2024.10.08. 12:12
Jön a visszaváltási rendszer benzinkutas verziója