Connect with us
Pesti Hírlap, sok élmény

Kiemelt hírek

Szintet lépett a Pegasus-ügy

Létrehozva:

Hajdu János, a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatója (j) és Bodnár Zsolt, a Terrorelhárítási Központ főigazgató-helyettese sajtótájékoztatót tart a Szíriában elrabolt két magyar kiszabadításáról 2013. június 17-én a TEK épületében | Fotó: MTI / Kovács Tamás

Bodnár Zsolt rendőr dandártábornokot, a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi főigazgató-helyettesét is célba vehették az okostelefonokat feltörő Pegasus kémprogrammal – derült ki a Direk36 cikkéből.

A TEK főigazgató-helyettesének feltűnése a célpontok között több szempontból is figyelemre méltó. A Pegasus kifejezetten azt a célt szolgálja, hogy a kormányzati szervek fel tudják deríteni és meg tudják előzni a terrorizmust és a bűnözést. Csakhogy Bodnár Zsolt évtizedes rendőrkarrierje során maga is éppen a terrorizmus és a szervezett bűnözés elleni fellépést vezette különböző hatóságoknál, 2010-ig a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK), 2010–2018 között pedig a TEK második embereként – írta a Direkt36 a Telexen.

Bodnár 2018 tavaszán válhatott célponttá, amikor hirtelen el kellett jönnie a terrorelhárítástól. Bodnárt „szervezeti átalakítások” miatt távolították el a szervezettől, de a távozásáról beszámoló híroldalak szerint politikai belharcok és bizalomvesztés miatt váltották le. A Direkt36-nak több, a TEK belső ügyeit ismerő forrás egybehangzóan azt állította: Hajdú János TEK-főigazgató bizalma valóban megingott a helyettesében, mert azt gyanította, hogy Bodnár a TEK-ről, illetve személyesen róla próbálhatott meg belső információkat gyűjteni.

Bodnár célponttá válását szokatlannak tartják a Direkt36 által megkérdezett korábbi titkosszolgálati tisztek is. Többen azt mondták, hogy egy ennyire magas rangú nemzetbiztonsági vezető megfigyelése extrém esetnek számít a magyar biztonsági szervek életében. A Direkt36 Bodnár Zsoltról több kérdést is feltett a TEK-nek és a kormánynak, amelyekre nem érkezett válasz. Bodnárral többször is megpróbálták felvenni a kapcsolatot, sikertelenül, emiatt nem tudták telefonkészülékét sem átvizsgáláni.

Sokakat meglepett még a TEK-en belül is, amikor 2018 májusában Bodnárt egyik napról a másikra kirúgták, hiszen nem csak helyettese, de közeli barátja is volt Hajdúnak. Több, a TEK belső ügyeit ismerő forrás szerint Hajdú gyanakodni kezdett a helyettesére, hogy az a háta mögött politikai-hatalmi érdekekből különféle belső információkhoz próbál meg hozzáférni mind a szervezetről, mind róla személyesen. A TEK belső ügyeit ismerő forrás szerint erről a gyanúról Hajdúék értesítették a Pintér Sándor vezette Belügyminisztériumot, ahol komolyan vették a bejelentést.

„Ha egy civil személy telefonjáról szívnak le információkat egy izraeli kémszoftverrel, az csúnya dolog, mert sértheti az ő egyéni jogait. Ha viszont a TEK egyik vezetőjével teszik ezt meg, ott már magyar nemzetbiztonsági érdekek és a legsúlyosabb államtitkok forognak kockán” – magyarázta egy volt magyar elhárítótiszt.

Legnépszerűbb cikkeink