Kiemelt hírek
Portugál csőd, cseh henger
Összefoglaljuk, mi történt az Európa-bajnokság hétvégi mérkőzésein.
Wales–Dánia 0–4
Valamit visszaadott a sors a dán válogatottnak, amelynek nemrég még legjobbjáért, a pályán összeeső Eriksenért kellett aggódnia. A csapatnak sikerült felállni a sokkból, és miután mindössze három ponttal is a csoport második helyén végzett, a szerencsére sem panaszkodhatott: a kieséses szakaszban a nem túl meggyőző Wales-szel került össze. A valamivel esélyesebb dánok pedig nem bízták a véletlenre, a sérült Poulsent helyettesítő, két gólig jutó Kasper Dolberg vezérletével könnyedén múlták felül ellenfelüket. Wales egyetlen kapura tartó lövést tudott felmutatni, a hajrában pedig Braithwaite és Maehle is betalált, így Dánia a vártnál simábban jutott a negyeddöntőbe, ahol Csehország legyőzése teljesíthetőnek tűnik. (Gondolták a hollandok is.)
Olaszország–Ausztria 2–1 (h.u.)
Előzetesen a nyolcaddöntő egyik legsimább párosításának tűnt Olaszország és Ausztria összecsapása. Az első félidő igazolta, miért tartják a végső győzelemre is esélyesnek Mancini csapatát: az olaszok ötletesen, jól futballozva több nagy helyzetig és kapufáig jutottak. A folytatásban azonban Ausztria egyre kevesebb lehetőséget engedett a némileg görcsössé váló délieknek, sőt csak a VAR-nak köszönhető, hogy Arnautovic fejesgólját les miatt visszafújták. A félórás hosszabbításra azonban összekapta magát Olaszország. Két csereember, Chiesa és Pessina góljai döntöttek – Ausztria Kalajdzic szenzációs csúsztatásával a 114. percben csak a szépítésig jutott.
Hollandia–Csehország 0–2
A hollandok edzője, Frank de Boer annak ellenére sem örvend nagy népszerűségnek hazájában, hogy az Oranje maximális pontszámmal jutott tovább a csoportkörből – igaz, az Ausztria, Ukrajna, Észak-Macedónia hármas ellen ez szinte kötelező feladat volt. Mint ahogyan az lett volna a Csehország elleni mérkőzés is, amely azonban a torna egyik legnagyobb meglepetését hozta – ami könnyen lehet, hogy De Boer állásába is kerül. A csehek ugyanis az első játékrészben extrát nem mutatva, de rendkívül szervezetten fojtották meg a kisebb helyzetekig jutó Hollandia játékát, majd az 55. percben óriási esélyt kaptak: De Ligt buta kezezése után villant a piros lap. Bő tíz perccel később egy szöglet után Holes megszerezte a vezetést, a hollandok – sztárjátékosok ide vagy oda – nem tudtak ritmust váltani, az immár négygólos Schick pedig megint lecsapott, így Csehország megérdemelten jutott tovább.
Belgium–Portugália 1–0
A címvédő portugálok, akárcsak öt éve, ezúttal is csupán a legjobb csoportharmadikok egyikeként kerültek a nyolcaddöntőbe, most azonban nincs nekik tovább – 1–0-s vereséget szenvedtek a továbbra is százszázalékos belga válogatottól. A kifejezetten durva meccsen a felek kevés kidolgozott helyzetig jutottak, Thorgan Hazard 42. percben esett gólja után pedig Belgiumot szinte csak az eredmény megtartása érdekelte. A találat egy különös ívet leíró átlövésből született – talán Rui Patrício kapus is hibáztatható, aki rosszul számította ki a labda útját. A portugálok hiába kapcsoltak rá, a sevillai stadion kapufája sem volt velük, a belgáknak pedig az is belefért, hogy a hajrában több veszélyesnek ígérkező kontrát is elszórakozzanak. A negyeddöntőben, Olaszország ellen nem biztos, hogy belefér ennyi pontatlanság.
-
Kiemelt hírek2024.10.03. 12:49
Bemutatták Gyurcsány krimijét
-
Kiemelt hírek2024.10.08. 12:12
Jön a visszaváltási rendszer benzinkutas verziója
-
Magyarország2024.10.14. 9:17
Kellemes őszi idő és némi eső vár ránk a héten
-
Magyarország2024.10.15. 9:28
A jövő kreatívjait keresik a hazai sneakerfesztiválon!