Archív cikkek
Márciusig egy székesfehérvárnyi magyar kért állandó brit letelepedési engedélyt
A beadott kérelmek több mint egyharmada lengyelektől, vagy románoktól érkezett. Tőlünk 97 300-an folyamodtak engedélyért.
Nagy-Britannia január 31-én kilépett az Európai Unióból, de azok az EU-polgárok, akik törvényesen és életvitelszerűen laknak az országban, továbbra is maradhatnak megszerzett összes jogosultságuk megtartásával. Ehhez azonban meghatározatlan időre szóló tartózkodási engedélyért – hivatalos elnevezéssel letelepedett jogi státusért – kell folyamodniuk.
Több mint 3,5 millió EU-s állampolgár nyújtott be tartós letelepedési kérvényt a brit hatóságokhoz. Közülük több mint 3,1 millióan már megkapták a határidő nélküli jogosultságot, az elutasított kérelmek száma mindössze 640. A lengyelek több mint 665 ezer kérvényt nyújtottak be, a második helyen pedig a románok állnak 564 300 kérvénnyel.
Március 31-ig 97 300 magyar állampolgár kért tartós letelepedési engedélyt.
Kevin Foster, a brit belügyminisztérium bevándorlási államtitkára úgy fogalmazott az EU-s bevándorlókról:
társadalmunk szövedékének részei, barátaink, családtagjaink, szomszédaink, és gazdagítják kultúránkat, közösségünket.
A brit EU-tagság január végi megszűnésével 11 hónapos átmeneti időszak kezdődött, amely alatt nem változnak az uniós polgárokra érvényes bevándorlási szabályok. Azok, akik ennek az időszaknak a lejártáig érkeznek az Európai Unióból letelepedési szándékkal Nagy-Britanniába, ugyanolyan jogosultsággal kérhetnek tartózkodási engedélyt, mint azok, akik már hosszabb ideje Nagy-Britanniában élnek. A jövő januártól érkezőkre már a szakképzettség és az angol nyelvtudás alapján felállított pontrendszer vonatkozik majd.
-
Magyarország2024.10.14. 9:17
Kellemes őszi idő és némi eső vár ránk a héten
-
Kiemelt hírek2024.10.03. 12:49
Bemutatták Gyurcsány krimijét
-
Magyarország2024.10.15. 9:28
A jövő kreatívjait keresik a hazai sneakerfesztiválon!
-
Kiemelt hírek2024.10.08. 12:12
Jön a visszaváltási rendszer benzinkutas verziója