Nagyvilág

A Konferencia Ligában is kialakult a negyeddöntő mezőnye

Szalai Attiláék búcsúztak a sorozattól | Fotó: Lukas Kabon / Anadolu Agency via AFP

A még érdekelt két magyar válogatott játékos közül Szalai Attila a török Fenerbahcéval búcsúzott a kupasorozattól, míg Filip Hollander csapata, a szerb Partizan Beograd kettős győzelemmel jutott tovább.

Felemás napot zártak csütörtökön a magyar futballisták csapatai az Európai Konferencia-Liga nyolcaddöntőjében.

A Partizan Beogradban Ricardo Gomes már az első félidőben duplázni tudott a Sparta Praha ellen, de a 66. percben egy műesés miatt megkapta a második sárga lapját, így az afrikai játékos számára véget ért a mérkőzés. Tíz perccel később állt be a csapatba Holender Filip, aki így aktív részese volt a továbbjutást érő 2-1-es sikernek.

Nem zárt ilyen jó napot a Szalai Attilával felálló Fenerbahce, amely 3-2-re kikapott a másik prágai csapattól, a Slavia Prahától. Már az első félidőben 2-0-ra elléptek a csehek, térfélcsere után a 63. percben újra a Slavia lőtt gólt, amivel lényegében el is dőlt a párharc. Végül Mergim Berisha találatával a múlt heti mérkőzéshez hasonlóan 3-2-re kapott ki a Fener.

Nem tudott fordítani a Celtic sem, a norvég Bodö/Glimt 2-0-ra nyert, a Vitesse viszont igen, méghozzás gyorsan: 19 perc alatt beállította a 2-0-ás végeredményt a Rapid Wien ellen.

*

Labdarúgó Konferencia-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók

Slavia Praha (cseh)–Fenerbahce (török) 3-2 (2-1) (Továbbjutott a Slavia 6-4-es összesítéssel)

Partizan Beograd (szerb)–Sparta Praha (cseh) 2-1 (2-0) (Tj.: Partizan, 4-1)

Vitesse (holland)–Rapid Wien (osztrák) 2-0 (2-0) (Tj.: Vitesse, 3-2)

PAOK (görög)–Midtjylland (dán) 2-1 (2-0) (Tj.: PAOK, 2-2, büntetőkkel)

Qarabag (azeri)–Olympique Marseille (francia) 0-3 (0-1) (Tj.: Marseille, 6-1)

Makkabi Tel-Aviv (izraeli)–PSV Eindhoven (holland) 1-1 (0-0) (Tj.: Eindhoven, 2-1)

Randers (dán)–Leicester City (angol) 1-3 (0-1) (Tj.: Leicester, 7-2)

Bodö/Glimt (norvég)–Celtic (skót) 2-0 (1-0) (Tj.: Bodö/Glimt, 5-1)