Magyarország

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott 3-0-ra kikapott Izrael korosztályos csapatától

Fotó: MLSZ

Nem sikerült jól az Európa-bajnoki selejtezősorozat keddi mérkőzése Petah Tikvában.

A lendületesen kezdő izraeliek egy védelmi hibát kihasználva gyorsan vezetést szereztek. Az idő haladtával a magyarok időnként átvették az irányítást, a játék ezekben a szakaszokban többnyire a hazaiak térfelén zajlott, de komoly vendéghelyzetek nem alakultak ki. Az izraeliek ugyanakkor a góllal zárult akciójuk mellett is képesek voltak veszélyt teremteni a magyar kapu előtt.

Akárcsak a második félidő elején, amikor a másodszor eredményes Arad Bar révén megduplázták az előnyüket. Gera Zoltán szövetségi edző együttese a folytatásban rendszeresen eljutott az ellenfél 16-osáig, de kapura továbbra sem volt veszélyes. Az érettebben futballozó izraeliek Balogh Botond kiállítása miatt bő tíz percet emberelőnyben futballoztak, és a ráadásban tovább növelték előnyüket.

Vereségével a magyar csapat nagyon távol került a csoport első három helyezettjétől.

U21-es Eb-selejtező, B csoport, 6. forduló

Izrael-Magyarország 3-0 (1-0)

Lengyelország-Lettország 5-0 (3-0)

Németország-San Marino 4-0 (3-0)

A csoport állása:

1. Németország 15 pont (21-8), 2. Izrael 15 (14-6), 3. Lengyelország 13, 4. Magyarország 7, 5. Lettország 3, 6. San Marino 0.