Nagyvilág

MotoGP – Morbidelli nyert, de Mir a világbajnok

Képünk illusztráció. / Forrás: Unsplash

A MotoGP-ben a spanyol Joan Mir bebiztosította világbajnoki győzelmét a gyorsaságimotoros-világbajnokságon, amelyen a futamgyőztes olasz Franco Morbidellitől elmaradva a hetedik helyen végzett.

Második helyen nagy csatában a brit Jack Miller (Ducati) zárt, míg harmadikként a spanyol Pol Espargaro (KTM) ért célba. Mir biztonságos versenyzéssel lett hetedik, és úgy vált behozhatatlanná az előnye egy futammal a vb vége előtt, hogy hét versenyen zárt dobogós helyen, de mindössze egyetlen futamot – múlt héten ugyancsak Valenciában – tudott megnyerni. Mir a MotoGP-ben először bizonyult a legjobbnak, de 2017-ben a Moto3-as géposztályban már volt világbajnok.

A Moto2-ben hármas Kalex-siker született, a versenyt a spanyol Jorge Martin nyerte meg, míg Moto3-ban az olasz Tony Arbolino (Honda) bizonyult a legjobbnak.

Eredmények:

MotoGP (27 kör, 108,135 km):

—————————-

1. Franco Morbidelli (olasz, Yamaha) 41:22.478 perc
  2. Jack Miller (brit, Ducati) 0.093 mp h.
  3. Pol Espargaro (spanyol, KTM) 3.006 mp h.

Az állás 13 futam után (még 1 van hátra): 1. (már világbajnok) Joan Mir (spanyol, Suzuki) 171 pont, 2. Morbidelli 142, 3. Alex Rins (spanyol, Suzuki) 138

Moto2 (25 kör, 100,125  km):

—————————-

1. Jorge Martin (spanyol, Kalex) 40:02.225 p
  2. Hector Garzo (spanyol, Kalex) 0.072 mp h.
  3. Marco Bezzecchi (olasz, Kalex) 0.204 mp h.

Az állás 14 futam után (még 1 van hátra): 1. Enea Bastianini (olasz, Kalex) 194 pont, 2. Sam Lowes (brit, Kalex) 180, 3. Luca Marini (olasz, Kalex) 176

Moto3 (23 kör, 92,115 km):

————————–

1. Tony Arbolino (olasz, Honda) 38:17.462 p
  2. Sergio García (spanyol, Honda) 1.142 p h.
  3. Raúl Fernández (spanyol, KTM) 1.297 p h.

Az állás 13 futam után (még 2 van hátra): 1. Albert Arenas (spanyol, KTM) 170 pont, 2. Ogura Aj (japán, Honda) 162, 3. Arbolino 159