Magyarország

Fucsovics a legjobb 16 között New Yorkban

Fucsovics Márton a bolgár Grigor Dimitrov legyőzésével bejutott a legjobb 16 közé a Cincinnatiből New Yorkba áthelyezett keménypályás tenisztorna férfi versenyében.

A világranglistán 84. magyar játékos a Magyar Tenisz Szövetség beszámolója szerint az első játszmában dupla brékelőnyét (5-2) ugyan elbukta, de 5-5 után újra elvette riválisa adogatását, majd a sajátját megtartva előnybe került, írja az MTI. A második szettben a rangsorban 19., pályafutása legjobbjaként 2017-ben harmadik, ugyanebben az évben ATP-világbajnok Dimitrov nyerte az első három játékot, Fucsovics azonban sorozatban négyet besöpörve fordított, a játszma azonban így is a bolgáré lett.

A mindent eldöntő szettben az ötödik gémig kellett várni az első brékre, ami Fucsovics nevéhez fűződött, majd ezt megduplázta, innen pedig nem eresztette ki kezéből a győzelmet.

Fucsovics – aki ezzel a világranglista 66. helyére jön fel – a nyolcaddöntőben a Dominic Thiemet meglepetésre búcsúztató szerb Filip Krajinoviccsal találkozik szerdán.

A játéknap egyik legnagyobb győzelmét a 2008-ban és 2011-ben bajnok Andy Murray aratta: a 33 éves brit 2 óra 31 perces csatában múlta felül a világranglista-7. német Alexander Zverevet. A háromszoros Grand Slam-győztes, sorozatos sérülésekkel évekig bajlódó Murray ezt megelőzően legutóbb 2016-ban nyert a világranglistán az első tízben álló játékos ellen. Akkor Novak Djokovic felett diadalmaskodott.

Az első helyen kiemelt Djokovic idei 19. mérkőzésén sem talált legyőzőre, a 33 éves klasszis a litván Ricardas Berankist búcsúztatta.