Archív cikkek

150 métert zuhanva halt meg a junior falmászó-világbajnok

Létrehozva:

Fotó: Luce Douady Instagram

A 16 éves francia sziklát mászott, és olyan helyen csúszott ki, ahol még korlát is volt.

Egy sziklamászásra készülve meghalt a franciák egyik legtehetségesebbnek tartott falmászója, a bouldering szakágban junior világbajnokságot is nyert Luce Douady.

A 16 éves Douady a hétvégén barátaival mászott a Saint-Pancrasse nevű falu közelében található Luisset sziklánál. Francia lapok beszámolója szerint kicsúszott, és 150 métert zuhant. A baleset körülményeit a csendőrség vizsgálja. Douady két mászószakaszt összekötő átjáróban zuhant ki, egy olyan helyen, ahol még korlát is volt.

A 16 éves Douadyt nagy tehetségnek tartották, tavaly világbajnoki címet szerzett boulderezésben, de már a felnőttekkel is felvette a versenyt, Európa-bajnoki harmadik helyet szerzett közöttük, világkupán pedig ötödik is volt. (L’Equipe/Index)