Archív cikkek
Már csak jövő hétig kell kibírni európai foci nélkül
Hivatalossá vált, hogy jövő szombaton újraindul a Bundesliga.
Május 16-án újraindítják a Bundesligát, egyelőre nézők nélkül. A német labdarúgó-bajnokság lesz az első Európában, ami újrakezdődik a kényszerszünet után.
„Hatalmas az érdeklődés világszerte. Miénk az első nagyobb bajnokság, ami újraindul, és ezt azért tehetjük meg, mert Németországnak van a világ egyik legmodernebb egészségügyi rendszere” – mondta Christian Seifert, a német labdarúgó-szövetség vezetője. Minden játékost tesztelni fognak még az edzések megkezdése előtt, ezzel minimálisra csökkentve a fertőzésveszélyt.
Jövő szombaton hat meccset játszanak, köztük rögtön egy parázs Ruhr-vidéki derbit. A Dortmund – Schalke meccsnek ráadásul különleges tétje lesz: vereség esetén a Dortmund könnyen elbúcsúzhat az idei bajnoki címért való versenyfutástól. A Bundesliga hátralévő kilenc fordulóját a tervek szerint június végéig lejátsszák, így az a több mint 100 játékos sem kerül kellemetlen helyzetbe, akiknek június 30-án lejár a szerződése.
-
Kiemelt hírek2023.09.11. 11:10
Reisz Gábor díjat nyert a velencei fesztiválon
-
Magyarország2023.06.19. 10:10
Szikora Róbert szerint olyan cenzúra kellene most is, mint a Kádár-korszakban
-
Nagyvilág2023.06.19. 2:10
Repülőbalesetben meghalt két magyar Svédországban
-
Magyarország2023.08.28. 11:35
Komoly változás történik a főváros életében